Slovácké divadlo představuje Předplatné 2024

11.11.2023 12:43

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Bláznivá komedie, návrat Igora Stránského coby režiséra, světové premiéry a další novinky nabízí Předplatné 2024 Slováckého divadla. „Snažíme se dbát na to, aby si mohl každý divák najít to svoje. A aby to dostal v co nejkvalitnějším a originálním provedení,“ řekl umělecký šéf uherskohradišťské scény Lukáš Kopecký.

„Složit mozaiku šesti titulů není snadné. Dobře víme, že diváci mají v oblibě komedie a muzikály, taky je třeba myslet na rozvíjení hereckého souboru, který je doslova napěchován výraznými osobnostmi a samozřejmě je důležité, aby to všechno zpracovaly ty nejlepší inscenační týmy,“ vysvětluje Lukáš Kopecký, za jehož éry získala slovácká scéna několik nominací na Ceny Thálie a byla navrženo na nominaci na Divadlo roku.
„Díky této filozofii se tak v příštím roce na jeviště uherskohradišťské scény vrátí emeritní ředitel Igor Stránský, aby nastudoval psychologické drama Hostina dravců, diváci se mohou těšit i na Dodo Gombára, který je podepsaný například pod veleúspěšným muzikálem Jesus Christ Superstar - ten nastuduje slavnou Farmu zvířat, v plánu je i hudební titul Zapeklitě napsaný speciálně pro soubor Slováckého divadla a na své si přijdou i milovníci bláznových komedií, pro ně je připraven Zamilovaný velvyslanec,” sdělil Josef Kubáník, tiskový mluvčí divada.
Šestici uzavírá Monument pro Hradiště - komedie pohrávající si s myšlenkou co by bylo, kdyby… a autorský projekt Michala Zetela volně navazující na úspěšné Tři sestry s názvem Jak jsme se dostali až sem, který chce zpracovat osobní příběhy uherskohradišťských herců.

„Oproti minulému roku jsme přidali jednu inscenaci navíc, cena Předplatného 2024 však zůstává stejná, takže předplatitelé budou mít jeden večer v naší společnosti zdarma. Je to poděkování za jejich vytrvalou podporu a za to, jak to s námi zvládali v době covidu, ze kterého jsme se dlouho nemohli vzpamatovat,“ upozorňuje umělecký šéf Lukáš Kopecký.

V roce 2022 se předplatné nese v duchu podtitulu „Slovácké divadlo umí rozbušit srdce. Pro následující rok zvolila hradišťská scéna podtitul „Slovácké divadlo umí rozeznít duši. „Asi si ještě všichni vybavujeme onu naprostou paralýzu společnosti z důvodu pandemie koronaviru. Divadla byla uzavřená a vyhlídky nebyly kdovíjaké. Čas se zastavil, nikdo na to nebyl připravený. Jedním slovem nehybnost. Pacient ležel bezvládně na operačním stole. Nejprve bylo třeba rozbušit srdce, tedy připomenout si, že jsme ještě tady a divadlo je nezbytnou součástí života. Další fáze rozeznívá duši a chce náš běžný život vidět a zažít neobyčejně,“ uzavřel umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Slovácké divadlo Uherské Hradiště