Sledge hokejisté Zlína doma zabojují o první vítězství

13.10.2023 16:54

ZLÍN - Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín se o nadcházejícím víkendu poprvé v letošní sezoně představí před domácím publikem. Po úvodních dvou porážkách na ledě Sparty a Karlových Varů je čekají zápasy s Českými Budějovicemi a Pardubicemi.
„Zlínští do sezony nevstoupili úplně nejlépe, neboť z výjezdu do Čech vytěžili pouze bod z ledu Pražanů. Doma tak budou chtít vylepšit svoje bodové konto. V sobotu 14. října vyzvou v roli jasného favorita poslední Motor, jenž v úvodních duelech inkasoval dva debakly od Havířova a Ostravy při celkovém skóre 1:30. Úvodní buly je naplánováno na 11:30 hodin,“ informoval mluvčí sledge hokejistů Pavel Mandát.
V neděli 15. října od 11 hodin se pak rozehraje zápas mezi Zlínem a Pardubicemi. Duely mezi těmito dvěma týmy bývají většinou ofenzivní a bohaté na góly. Východočeši navíc zažili dobrý start do sezony, když doma nejprve přehráli Ostravu 2:1, aby pak vyhráli také s Havířovem 7:1.
V kádru Zlína se představí také medailisté z reprezentační přestávky. Zdeněk Hábl se stal hrdinou českého národního týmu, když na IPH Cupu vystřelil svému celku bronz pět sekund před koncem utkání. Šestice Slováků (Joppa, Ligda, Ferenčík, Korman, Turic, Pastucha) pak na světovém šampionátu skupiny B v Kazachstánu vybojovali své zemi návrat do elitní skupiny. V rozhodujícím duelu porazili Švédy 4:0 a postoupili z druhého místa.
Obě mistrovská utkání se hrají v CCM aréně, vstupné je dobrovolné.

Vlasti mil Langer

Zdroj: SHK LAPP Zlín
Ilustrační foto: Pavel Mandát