Školy mohou nominovat nejlepší žáky a studenty na ocenění Zlínského kraje

08.04.2022 11:02

ZLÍNSKÝ KRAJ – Za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti chce Zlínský kraj ocenit žáky a studenty středních a základních škol všech zřizovatelů. Návrhy na ocenění mohou případně podávat i další organizace.

„Chceme žáky povzbudit v jejich práci a úsilí i v mimoškolních činnostech, prostřednictvím kterých rozvíjí své nadání. Oceníme tím ty, kteří v něčem vynikají, pracují na sobě, pomáhají druhým. A snad také inspirujeme k většímu úsilí i další žáky, kteří pak budou moci ocenění získat v příštích letech,“ řekla Zuzana Fišerová, radní pro školství a kulturu.

„Ocenění žáků Zlínského kraje je určeno žákům středních škol, žákům 2. stupně základních škol a žákům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří dosáhli v období od dubna 2021 do dubna 2022 mimořádných úspěchů v mimoškolní činnosti v následujících oblastech:

humanitní, přírodovědné, technické (odborné), umělecké, sportovní, mimořádný čin,“ upřesnila Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.

Uzávěrka návrhů je ve čtvrtek 21. dubna. Další informace včetně nominačního formuláře najdete tady: https://www.kr-zlinsky.cz/oceneni-zaku-zlinskeho-kraje-2022-aktuality-17668.html.
Vlastimil Langer
Zdroj a ilustrační foto: Zlínský kraj