Ski areál Razula začal zasněžovat, o zimní pobyty ve Velkých Karlovicích je stále zájem

26.11.2021 07:08

VELKÉ KARLOVICE - Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se ve čtvrtek 25. listopadu poprvé rozjela sněžná děla. Vlekaři využívají toho, že teploty konečně dlouhodobě klesly pod nulu, a připravují sjezdovky na lyžařskou sezónu, přestože její podoba je zatím nejistá.

„Ať už budou podmínky provozu lyžařských středisek jakékoli, chceme být na sezónu připraveni. Díky technickému sněhu si vytvoříme kvalitní základ sjezdovek. V dalších dnech by navíc podle předpovědi počasí mělo konečně přijít i první sněžení,“ uvedla mluvčí Ski areálu Razula Martina Žáčková s tím, že termín zahájení provozu zatím není určen.

Středisko provozuje dvě sjezdovky s vlastní lyžařskou školou, při dostatku přírodního sněhu zde bývá v provozu také jediný snowtubing ve Zlínském kraji. Jako první se ve středisku každý rok již před Vánoci otevírá rodinná sjezdovka Horal u hotelu Horal, kterou je možné díky délce 350 metrů zasněžit a upravit během několika dnů. Později bývá otevřena hlavní kilometrová sjezdovka Razula.

Ceny skipasů, podobně jako v ostatních tuzemských ski areálech, se na Razuleletos zvýší kvůli rostoucím provozním nákladům. „Ceníky ještě dolaďujeme, situaci nám totiž na poslední chvíli zkomplikoval růst cen elektřiny. Půjde o zdražení v řádu procent a dotkne se jak skipasů, tak i služeb lyžařské školy či půjčovny,“ sdělila Martina Žáčková. Na zimu středisko chystá i doprovodné akce: běžkařský závod Běhej Valachy, lyžařské závody pro děti, školu běžeckého lyžování či karneval na lyžích. Letošní novinkou bude příměstský lyžařský kroužek.

Ski areál Razula je součástí Resortu Valachy, který provozuje také hotely s wellness centry. Ty v zimě nabízejí hostům mimo jiné skipas a neomezený vstup do Wellness Horal v ceně ubytování. Termíny se již plní.
„Doba je sice nejistá a nevíme, co bude, ale mnozí hosté chtějí mít jistotu alespoň předběžné rezervace. Očekáváme, že stejně jako loni dá řada lidí přednost zimní dovolené na českých a moravských horách. Proto také například posilujeme personál lyžařské školy, abychom zvládli zvýšený zájem. V současné době máme již obsazené také silvestrovské pobyty a zbývají poslední volné pokoje na Vánoce,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Resort Valachy