Silvestr ve Zlíně byl ve znamení ztrát a nálezů i klidného vítání nového roku 2021

02.01.2021 11:18

ZLÍN - Poslední den roku 2020 byl doslova ve znamení ztrát a nálezů. Množství takových událostí, které řešili strážníci Městské policie Zlín, rozhodně nepatří mezi běžné. Relativně klidný příchod nového roku 2021 pak narušily jen problémy s pyrotechnikou, rušením nočního klidu a mezilidskými vztahy.
„První nalezenou peněženku převzala hlídka MP Zlín ráno v centru města. Vedle drobné hotovosti a platební karty se uvnitř nacházely také osobní doklady jejího vlastníka, kterého tak strážníci mohli o nálezu prakticky ihned vyrozumět. Přibližně o 45 minut později nalezla jiná hlídka MP Zlín při kontrole sadu Svobody síťovou jízdenku MHD, která patřila čtrnáctileté slečně ze Zlína. Nález jí následně předali přímo v místě bydliště,“ sdělil Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
Hodinu po poledni přijalo stálé operační centrum oznámení, že u jednoho z bankomatů se má nacházet finanční hotovost ne úplně malé hodnoty. Oznamovatel se na místě již nenacházel, ale hlídka MP Zlín, která sem dorazila o pět minut později, peníze skutečně nalezla. Pokud se jejich majitel nepřihlásí a hodnověrně neprokáže, že jsou jeho, bude záležitost dořešena v pondělí s finančním ústavem provozujícím bankomat.
Několik minut před sedmou hodinou večerní pak ale hlídky MP Zlín spěchaly do místní čtvrti Čepkov, kde se za zábradlím mostu přes řeku nacházela sedící a s nikým nekomunikující žena. „Strážníkům se po chvíli podařilo s dotyčnou navázat kontakt a přimět ji, aby se vrátila na bezpečnější stranu zábradlí. Následně zjistili, že 33letou ženu trápila předchozí hádka s přítelem a na mostě se tak usadila proto, že se potřebovala uklidnit. Orientační vyšetření s hodnotou 1,7 promile napovědělo, že se nejednalo o nejlepší nápad, ale dotyčná nakonec dokázala kontrolovat své chování a odebrala se ke svému bydlišti,“ řekl mluvčí strážníků.
Nepříliš invence projevil kolem půl deváté amatérský pyrotechnik poté, co po vystřelení ohňostroje došlo k zahoření papírové odpalovací baterie. „Dotyčný se totiž odebral pryč a ponechal ji svému osudu mezi domy a v blízkosti zaparkovaných automobilů. Potenciální nebezpečí odstranila až hlídka MP Zlín, která hořící zbytky svépomocí uhasila,“ dodal Janík.
Krátce před třetí hodinou byla přivolána hlídka MP Zlín do čtvrti Letná, kde došlo k roztržce mezi dvěma muži. Ti si po společné oslavě navzájem poškodili své automobily, kterým nyní chybí funkční zpětná zrcátka. Šetření incidentu, při němž opět sehrál negativní roli zkonzumovaný alkohol, si nakonec převzala hlídka republikové policie.
Během silvestrovské noci řešily hlídky MP Zlín další případy porušení vládních krizových opatření nebo narušení veřejného pořádku. K jejich vyřešení v drtivé většině postačovala domluva a dobrovolná náprava protiprávního stavu. Vítání roku 2021 tak hodnotíme jako klidné a všem spoluobčanům přejeme, aby byl nový rok lepší než ten minulý a prožili jej v pevném zdraví.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městská policie Zlín