Silvestr a Nový rok z pohledu policie: Noc byla stejně rušná jako minulý rok

01.01.2020 10:24

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Policisté hodnotí oslavy Silvestra za stejně rušné jako v loňském roce. Od půlnoci do dnešní sedmé hodiny ranní zaevidovali operační důstojníci okolo sedmi desítek událostí. Nejčastěji jsme řešili občanská soužití a narušení veřejného pořádku. Jednalo se především o fyzická napadání, agresivní chování osob a drobná výtržnictví, která byla ve většině případů spojena s hojným požíváním alkoholu. Nejčastější oznámení byla o méně či více závažném fyzickém napadání, ať už v restauracích či na ulicích, tak v domácnostech mezi rodinnými příslušníky. Některá vážnější oznámení policisté v současné době i nadále prověřují.

- Silvestrovských oslav a rušných okamžiků zřejmě využil neznámý pachatel, který se vloupal do firmy v Babicích, a to po překonání vstupních dveří. Odcizil zde finanční hotovost a napáchal tak jednadvacetitisícovou škodu. Policisté nyní na případu pracují.

- První  dopravní nehoda v tomto roce se stala čtyřicet minut po půlnoci mezi Šumicemi a Nezdenicemi. Osmnáctiletý řidič dostal v zatáčce smyk a poté naboural do betonové propusti. Ve vozidle jeli další tři pasažéři, kteří spolu s ním skončili v nemocnici. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Škoda na vozidle je vyčíslena na osmdesát tisíc korun.

- S alkoholem však měla problém dvaadvacetiletá řidička Toyoty, která sjela do potoka u obce Prlov. Policisté jí v dechu naměřili 2,22 promile. Mladá žena skončila se zraněním v nemocnici. Nehodu i nadále řeší dopravní policisté.

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: Archiv KNZ

Zdroj: Policie ČR, Milena Šabatová