Silný vítr zaměstnal o svátcích hasičské jednotky

01.04.2024 18:46

ZLÍN SKÝ KRAJ - Ani Velikonoční pondělí nedalo profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů oddechnout od zásahů spojených se silným větrem v našem kraji.
„Naopak dnešní den, byl co do počtu výjezdů nevyšší z celých velikonočních svátků. Celkem jsme za dnešní den do 18:00 vyjížděli k 45 zásahům. Z toho bylo 36 zásahů na spadené stromy, či stromy hrozící pádem, sedm zásahů na poškozené střechy, dva zásahy pak na související události. Celkem se za velikonoční svátky jednalo o 80 zásahů spojených s následky silného větru,“ informoval David Martinec z HZS Zlínského kraje.
Od čtvrtku 28. března fouká v našem kraji silný vítr. S tím souvisí i zvýšený počet výjezdů jak profesionálních, tak dobrovolných jednotek. Jde především o spadené, nebo nebezpečně nahnuté stromy hrozící pádem a uvolněné plechy na střechách.

Přehled zásahů o velikonočních svátcích:
28. 3. až 30. 3. celkem 13 zásahů, 31. 3. do 22:00 celkem 22 zásahů. Z toho: spadené nebo stromy hrozící pádem – 18 zásahů, poškozené střechy – 2 zásahy, jiné související – 2 zásahy.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje