Silný vítr vyvracel stromy a ničil střechy

04.02.2023 13:42

ZLÍNSKÝ KRAJ - Silný vítr od brzkých ranních hodin sužuje Zlínský kraj. Zvýšený počet zásahů začal zaměstnávat profesionální a dobrovolné hasiče již od půl čtvrté ráno.
„Šlo především o odklízení popadaných stromů na komunikace a chodníky. V Chropyni na Kroměřížsku a ve Vlčnově na Uherskohradišťsku zajišťovali hasiči větrem poškozené plechové střechy a ve Starém Městě upevňovali utrženou plachtu billboardu. Do deváté hodiny ranní už tak hasiči zasahovali u osmi desítek hlášených událostí, spojených se silným větrem,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Nejvíce událostí zaznamenali hasiči na Vsetínku, kde vyjeli k 31 hlášeným popadaným stromům, 28 událostí řešili na Zlínsku, 14 krát vyjeli hasiči na Uherskohradišťsku a nejméně větrem postiženou oblastí je Kroměřížsko, kde hasiči v šesti případech odstraňovali stromy z komunikací a v jednom případě zajišťovali plechovou střechu.
„Naštěstí se všechny události obešly bez újmy na zdraví,“ dodala krajská tisková mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje