Sesuvem přerušená silnice Bojkovice – Rudimov je opravena

03.01.2022 09:12

BOJKOVICE - Správa a údržba silnic Zlínska dokončila v polovině prosince 2021 stavební akci, jejímž cílem byla stabilizace silničního tělesa poškozeného sesuvem mezi Bojkovicemi a Rudimovem. Oprava poškozeného místa přišla na 7,2 milionu korun.
„Předmětem díla byla stabilizace silničního tělesa v místě sesuvu v extravilánu mezi obcemi Bojkovice a Rudimov na silnici III/49515. K sesuvu části silničního tělesa zde došlo na podzim roku 2020 a od té doby zde platila úplná uzavírka s objízdnou trasou přes Slavičín.
V celém úseku stavby, tj. v délce 90 metrů, byla provedena nová konstrukce vozovky. Stabilita nového silničního tělesa byla zajištěna opěrnou zdí délky 40 metrů,“ informoval tiskový pracovník Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.
Zhotovitelem stavby byla firma Správa a údržba silnic Zlínska, s. r. o., Zlín. Konečná cena za tuto zakázku činí 7,164 milionu korun (vč. DPH).
Stavební práce probíhaly za úplné uzavírky silnice s objízdnou trasou přes Slavičín. „I když byla nyní uzavírka ukončena a trasa je podle technického stavu komunikace plně průjezdná, jde o silnici, která se v zimě neudržuje a která nemusí být sjízdná z důvodu sněhové pokrývky či náledí," upozorňuje motoristy ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Tímto úsekem silnice není vedena žádná linka veřejné autobusové dopravy.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Ředitelství silnic Zlínského kraje