Šesté utkání finále Chance ligy se ve Zlíně bude dnes hrát bez vsetínských diváků

10.04.2023 08:33

ZLÍN - Vyhrocenost finálové série mezi Vsetínem a Zlínem dosáhla mezí, které nemají v rámci České republiky porovnání. „Vzniklá situace byla řešena v rámci Bezpečnostní rady Zlínského kraje a opakovaně také pohovory zástupců jednotlivých klubů s orgány Policie ČR. Na základě všech těchto jednání bylo rozhodnuto, že pro fanouškovskou skupinu Vsetína nebude vyhrazen sektor hostů a nebudou jim prodány vstupenky na pondělní utkání. Několik desítek vstupenek obdrží kabina týmu hostů pro své rodinné příslušníky,“ uvádí na webových stránkách zlínský hokejový klub.
Regionální derby, které je napínavé, bohužel přitahuje také jedince, pro které je hokej jen záminkou pro protiprávní chování. To se stupňuje v rámci každého utkání a aktuální míra nevraživosti již ohrožuje běžné fanoušky, mezi nimi také děti. „Přitažlivost velkého derby láká ve velké míře také spřátelené fanouškovské skupiny z České republiky a Slovenska. Poslední kapkou byl útok na autobus zlínských hráčů po návratu ze sobotního utkání skupinou 40 osob, která si autobus spletla s fanouškovským,“ píše se na stránkách klubu PSG Berani Zlín.
Zdroj: PSG Berani Zlín
Ilustrační foto: Archiv SNZK