SENIOR pořizuje nové bariatrické lůžko

24.10.2022 11:42

OTROKOVICE - Kvalitní péče o klienty je prioritou v otrokovickém SENIORu, který poskytuje sociální služby osobám se sníženou soběstačností. Neustále proto obnovuje a doplňuje vybavení, díky němuž může poskytovat ty nejlepší služby. Aktuálně pořizuje nové bariatrické lůžko. Obnovy vybavení se dočká i kuchyně.
„Bariatrické lůžko je navrženo tak, aby naplňovalo specifické potřeby související péčí o osoby s vyšší hmotností. Lůžka jsou vybavena nadstandardními funkcemi, které plně vyhovují potřebám personálu a současně dopřávají komfort klientům. Bezpečnost pro pacienta i personál zajišťuje robustní a odolný ocelový rám, díky kterému může dosahovat nosnost lůžka až 500 kg,“ úřoblížila Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí.
„Bohužel klientů s obezitou přibývá a často to souvisí s omezením možností pohybu. Nové bariatrické lůžko pořizujme prioritně kvůli jeho nosnosti, díky jeho funkcím ale navíc ulehčí práci personálu při ošetřování klientů. Výrazně to usnadní manipulaci s klientem a tím i celkovou péči o klienta včetně pomoci s běžnými úkony jako je například oblékání,“ vyzdvihl ředitel SENIORU Zdeněk Mikel. Lůžko bude umístěno na budově C, která je stavebně přizpůsobena pro speciální zařízení.
„Lůžko má nejen vysokou nosnost, ale také větší rozměry. Proto může být použito pouze tam, kde jsou dostatečně široké průchody,“ dodal Zdeněk Mikel. Bariatrické lůžko má elektrický pohon zdvihu lůžka, včetně laterálního náklonu, tedy elektricky ovládaného náklonu ložné plochy, který značně usnadní přetáčení pacienta a jeho polohování. Pořízení jednoho lůžka vyjde organizaci přibližně na 300 tisíc korun. 
Pravidelnou obnovou vybavení prochází kuchyň v SENIORu, kde se každý den připravuje celodenní strava pro klienty, kterých je aktuálně 160. Nově bude pořízen kuchyňský kutr na maso. „Mixovanou stravu některým klientům připravujeme třikrát denně. Proto je obnova tohoto přístroje na místě. I díky němu může být připravovaná strava vždy čerstvá a chutná,“ popsal Zdeněk Mikel, ředitel otrokovického SENIORu, jehož zřizovatelem je město Otrokovice.
„Plně podporujeme pořizování nového majetku, který slouží klientům a pomáhá zajišťovat nejlepší možnou péči. Cílem nás všech je, aby se lidé v otrokovických zařízeních cítili dobře,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice