Se zbraní v ruce vyhrožoval svému známému, mířil i na policistu

27.06.2022 13:25

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM  - Ozbrojeného třiatřicetiletého muže zadrželi policisté v neděli 26. června večer po dvouhodinovém pátrání v rožnovském průmyslovém areálu.  
„V neděli navečer jsme přijali oznámení od sedmačtyřicetiletého muže z Rožnova pod Radhoštěm, že se před jedním z bytových domů ve městě pohádal se svým známým a ten na něj následně vytáhl střelnou zbraň. Naštěstí mu nijak neublížil a z místa pak odešel,“ uvedla dnes krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Ihned po oznámení tohoto incidentu začali policisté po třiatřicetiletém ozbrojeném muži pátrat. Po chvíli na něj jedna z hlídek narazila u průmyslového areálu. „Policisté chtěli muže zadržet, on ale na jejich výzvy nereagoval a na jednoho z nich mířil krátkou střelnou zbraní. Policista proto použil donucovací prostředek varovný výstřel. Pachatel ani na další výzvy nereagoval a vběhl do areálu. Z tohoto důvodu jsme objekt obklíčili a vyžádali jsme si na místo také zásahovou jednotku a vrtulník. Muže nakonec vypátral psovod se služebním psem a následně ho zadrželi policisté ze zásahové jednotky,“ popsala zákrok policejní mluvčí.
Případem se nyní zabývají vsetínští kriminalisté. Pachatel je podezřelý z trestných činů násilí proti úřední osobě a nedovolené ozbrojování, za což mu hrozí až šestileté vězení.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ