Se sluchátky v uších a s mobilem lidé hazardují se svým životem

28.06.2020 11:38

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE- Mladý muž poslouchající hlasitou hudbu ze sluchátek v uších, mobilním telefonem v rukou, jdoucí přes přechod pro chodce, nevidí, nevnímá, neslyší … to je ústřední motiv preventivního videa a komiksového letáku, které vytvořili policejní preventisté. 

„Jejich cílem je připomínat teenagerům a ne jenom jim, nebezpečí, které jim hrozí v silničním provozu. Se sluchátky v uších a s mobilem v ruce si riziko neuvědomují, nevěnují pozornost svému okolí, nereagují na vnější podněty, jednají nepředvídatelně a zkratovitě a velmi snadno způsobují nebo se stávají oběťmi velmi vážných dopravních nehod,“ uvedla koordinátorka prevence Policie Zlínského kraje Jitka Lysáčková.

V dubnu minulého roku došlo na Uherskohradišťsku k tragické nehodě, kde sluchátka na uších sehrála fatální roli. „V kolejišti mezi obcemi Kunovice a Uherský Brod se pohybovala dvacetiletá dívka s kapucí na hlavě a sluchátky na uších, kterou zachytil projíždějící vlak. O měsíc později ve Starém Městě v nočních hodinách náhle vstoupil do vozovky pětačtyřicetiletý muž se sluchátky v uších a mobilem v ruce. Projíždějící řidič neměl šanci na tuto situaci zareagovat a chodce srazil. Ten skončil s velmi vážnými zraněními v nemocnici,“ popsala dva závažné případy precventisktka.

Prostřednictvím komiksového letáku i zveřejněním preventivního videa na sociálních sítích chceme mladým lidem připomínat, že se sluchátky v uších a s mobilem v ruce v silničním provozu hazardují s bezpečím svým i ostatních účastníků silničního provozu!

Informační kampaň, kterou zahájili policisté ve Zlíně ve čtvrtek 25. června a během prázdnin ji prezentovat na preventivních akcích směrem k veřejnosti a pak i během školního roku při besedách ve školských zařízeních Zlínského kraje.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje