Sbírka pomůže ukrajinským uprchlíkům ve Valmezu

01.04.2022 07:13

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Za necelý týden se na transparentním účtu123-5461790247/0100, který u Komerční banky, a. s. zřídila valašskomeziříčská radnice, sešlo přes 80 tisíc korun. Jednotlivci i firmy mohou dál přispívat a cíleně tak pomoci válečným uprchlíkům z Ukrajiny, kteří ve městě našli azyl.

„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří dosud přispěli a podle svých možností pomáhají také jinak. Těší mě zájem dárců, díky nimž se vybralo už přes 80 tisíc korun. Velký podíl na této sumě má valašskomeziříčská Společnost pro uchování odbojových tradic, která na transparentní účet města přispěla částkou 50 tisíc,“ nešetřil díky starosta Robert Stržínek.

Ve Valašském Meziříčí je aktuálně na 500 válečných uprchlíků z Ukrajiny, zejména žen a dětí. „Pomoc, kterou jim poskytuje město, organizace i dobrovolníci je bez diskuze na místě. Bohužel je však zároveň i velmi nákladná. Proto bych chtěl vyzvat zástupce firem, ale také občany, kteří dosud váhají, aby se nebáli zaslat peníze na transparentní účet 123-5461790247/0100. Za vedení města mohu slíbit, že tyto finance budou použity cíleně na nákup potravin, zajištění ubytování a technické i materiální zabezpečení pro ukrajinské uprchlíky ve Valašském Meziříčí,“ vyzval starosta Stržínek.

Sbírka je schválena Krajským úřadem Zlínského kraje.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv SNZ