Sbírka pod vánočním stromem pomůže dětskému domovu i žákům speciální školy

29.11.2021 09:00

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížané i návštěvníci města budou moci také letos podpořit neziskové organizace vánoční sbírkou. „Pokladnička bude tradičně umístěna pod vánočním stromem, který stojí na Velkém náměstí. Výtěžek se rozdělí rovným dílem mezi spolek Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětský domov Kroměříž,“ uvedl tisakový mluvčí kroměřížské radnice Jakub Mikuš.

„Spolek Korálky peníze použije především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury. Dětský domov výtěžek ze sbírky využije na sportovní, zájmovou a kulturní činnost, na letní tábory a pobyty pro děti,“ poznamenal místostarosta Vít Peštuka.

Dětský domov Kroměříž a spolek Korálky patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. V uplynulých šesti letech si výtěžek z ní rozdělily. Loni se vybralo více než 48 tisíc korun.

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž