S téměř čtyřmi promile naboural opilec do šesti vozidel

14.05.2021 18:33

ZLÍN - Neuvěřitelný pokus o jízdu skončil u silně podnapilého muže ve čtvrtek 13 května asi třicet minut po jedné hodině ráno nárazem do šesti zaparkovaných vozidel a do zdi bytového domu na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Policisté zjistili, že mu v krvi kolovalo 3,68 promile alkoholu.
„Škoda činí předběžně pětatřicet tisíc korun. Muž skončil v protialkoholní záchytné stanici, poté v policejní cele, přišel o řidičské oprávnění a za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříleté vězení,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Pětapadesátiletého muže v noci na čtvrtek vzbudily rány zvenku. Šel se podívat z okna, co se venku děje a uviděl, jak osobní vozidlo couvá na parkovišti a zřejmě z něj chce vyjet. Při několika pokusech ale opakovaně naráželo do zaparkovaných vozidel. Muž proto zavolal na linku městské policie. Strážníci poté přivolali hlídku dopravních policistů.
„Policisté zjistili, že řidičem je pětapadesátiletý muž ze Zlína. Choval se k nim velmi arogantně a tvrdil, že se nic nestalo. Skutečnost však byla jiná. Při svých pokusech o couvání poškodil celkem šest zaparkovaných osobních vozidel a zeď bytového domu. Dechová zkouška u něj ukázala neuvěřitelnou hodnotu - 3,68 promile alkoholu,“ řekla k incidentu mluvčí.
Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a převezli ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho po vystřízlivění dopravili do policejní cely. Po nezbytných úkonech trestního řízení si dnes odpoledne vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ