S téměř čtyřmi promile alkoholu si jel autem pro pivo a naboural stojící auto

14.06.2021 14:43

ZLÍN - Návštěvníky čerpací stanice ve Zlíně překvapil v sobotu 12. června odpoledne řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který po nekoordinované jízdě svůj vůz zastavil až po nárazu do vozidla Mitsubishi Outlander, jež stálo u stojanu na čerpání pohonných hmot. Řidič Fabie nadýchal téměř čtyři promile alkoholu.

„Spolujezdce ze stojícího vozidla Mitsubishi vyděsil náraz zezadu. Z Fabie, která do jeho vozu narazila, vystoupil řidič. Na první pohled bylo zjevné, že není v kondici, sotva se držel na nohou. Muž z Mitsubishi neváhal a zavolal na linku tísňového volání policie,“ uvedla dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková

Dechová zkouška ukázala u šestačtyřicetiletého řidiče Škody Fabia hodnotu téměř čtyři promile alkoholu. „Muž policistům vysvětlil, že si jel s kamarádem jenom koupit další pivo. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že přestože řídil, není držitelem řidičského průkazu a vozidlo, v němž jel, nemá platnou technickou kontrolu. Škoda na obou vozidlech činí asi dvacet tisíc korun,“ sdělila k incidentu mluvčí.

Podnapilý řidič měl v minulosti zakázáno řízení již sedmkrát. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu podle Moniky Kozumplíkové hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ