S rozsáhlým požárem rubiska na Vsetínsku bojují hasiči

23.03.2022 13:09

VSETÍNSKO - Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásil dnes velitel zásahu na Vsetínsku u požáru rubiska po těžbě dřeva v katastrálním území Lhoty u Vsetína.
Rozsáhlý požár, který kvůli větru utekl dělníkům likvidujícím zbytky klestí, likvidují vsetínští profesionální hasiči společně s hasiči dobrovolných jednotek z Jablůnky, Vsetína, Lhoty u Vsetína, Halenkova a Karolinky.
„Požár je však ve velmi těžko dostupném místě a hasiči mají problém dopravit na požářiště vodu. Blíže k plamenům s cisternami nepřijedou. Hasí dvěma proudy vody a vysokotlakem z menších vozidel dobrovolných hasičů. Kam se s vodou nedostanou, je nutné hasit ručně z vaků. K zamezení dalšího šíření ohně do širšího okolí obkopávají zasažené místo,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje