S kartou na MHD je cestování ve Valašském Meziříčí výhodnější

01.12.2021 10:06

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Od středy 1. prosince si mohou občané a cestující využívající městskou hromadnou dopravu ve Valašském Meziříčí dobít své karty kreditem na rok 2022.
„I v příštím roce bude jezdit MHD za stejných přepravních a tarifních podmínek jako letos a to minimálně do poloviny června, kdy její provoz převezme nový dopravce. Zdarma tak budou mít jízdné nadále jen děti do 6 let, cestující nad 65 let, držitelé zlaté Jánského plakety, ZTP, ZTP – P, příslušníci Policie ČR a Městské policie Valašské Meziříčí ve stejnokroji,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„V hotovostním odbavení zaplatí děti do 15 let za jednorázovou jízdenku 4 koruny a dospělí ve věku od 15 do 65 let 9 korun,“ řekla Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice s tím, že ještě výhodnější jízdné pak mají vlastníci tzv. čipové karty, jejíž pořízení stojí 130 Kč.
„Pokud občané využívají MHD pravidelně, vyplatí se jim, když si na čipovou kartu nechají nahrát takzvanou síťovou jízdenku. Za 20 korun v případě dětí do 15 let a 70 korun v případě dospělých mohou jezdit celý rok bez dalších poplatků a omezení v počtu jízd,“ vysvětlila výhody Hermannová.
„Od středy 1. prosince je možné dobít si tarif pro rok 2022 na stávající kartu či vyřídit si novou v kanceláři ČSAD Vsetín v ulici Zašovská. Otevřeno je zde v pondělí od 7.00 do 12.00 a ve středu od 12.00 do 17.00 hodin,“ dodala Dagmar Hermannová.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv SNZ