S alkoholem to neumí ani muži, ani ženy, ba ani čerti

11.12.2021 07:43

ZLÍN - S lidmi, kteří neodhadli možnosti své fyzické schránky snášet účinky alkoholu a jiných návykových látek, se setkávají strážníci Městské policie Zlín denně. Nestudenější roční období pak pro tyto jedince přináší i další riziko, kterým může být podchlazení končící závažnými zdravotními následky nebo dokonce smrtí.
„V pondělí 29. listopadu hodinu před půlnocí kontrolovala pěší hlídka MP Zlín autobusové nádraží. U opěrné zídky strážníci spatřili muže, který se před spánkem zul a uložil se na chladnou zem. Po jeho probuzení se dozvěděli, že se dotyčný domníval, že je již ráno a nachází se ve své domovské vísce. Záhy bylo zjištěno, že jde o třiapadesátiletého muže z okresu Vsetín, kterému v organizmu kolovaly bezmála tři promile alkoholu. Během lékařského vyšetření se strážníkům podařilo zkontaktovat jeho manželku, která si muže převzala do své péče,“ informoval zástupce ředitele MP Zlín Pavel Janík.
Ve čtvrtek 2. prosince večer byla hlídka MP Zlín přivolána na konečnou MHD, kde se v trolejbusu nacházel podnapilý muž, který nedokázal vystoupit. V tomto případě strážníci zjistili, že se jedná o pětadvacetiletého mladíka z Vizovic s hodnotou 3,8 promile, který se již v minulosti dopouštěl různých protiprávních jednání. Poté, co jej hlídka přiměla opustit vyhřátý vůz hromadné dopravy, zapůsobil čerstvý vzduch lépe než živá voda. Dotyčný tak začal nejen poměrně čile komunikovat, ale nakonec dokázal z místa odejít i po svých.
Zřejmě konec týdne byl tím pravým důvodem k oslavě pro dvaatřicetiletou ženu ze Zlína, která se v pátek 3. prosince odpoledne válela po vozovce v okrajové části Zlína. Zde ji nalezl kolemjedoucí oznamovatel, který ji usadil na krajnici a zalarmoval strážníky.
„Hlídka MP Zlín následně provedla orientační vyšetření, při němž se analyzátor alkoholu v dechu zastavil na hodnotě přesahující 3,7 promile. Protože dotyčná nedokázala chodit, stát, mluvit a tím pádem ani kontrolovat své chování, následoval její převoz k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Pavel Janík.
A že se problémy s alkoholem nevyhýbají ani nadpřirozeným bytostem, dokazuje událost z pondělí 6. prosince, kdy v hluboké noci tloukli na dveře bytu oznamovatelky dva čerti. Protože paní byla celý rok hodná a nezlobila, správně usoudila, že se musí jednat o omyl způsobený nějakým ostřejším mokem. „Hlídka MP Zlín následně zjistila, že jde o čerty ve věku 30 a 35 let, kteří si pod vlivem opojných nápojů spletli vchod, naštěstí jen o dva domy. Vystrašené ženě se poté omluvili a strážníci je raději doprovodili k jejich bydlišti,“ uzavřel výčet alkoholových příběhů zástupce ředitele zlínské městské policie.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městské policie Zlín