Ryby uhynuly také na Rožnovsku

31.07.2021 12:31

PROSTŘEDNÍ BEČVA - K dalšímu úhynu ryb vyjeli v pátek 30. července v 13:51 hodin profesionální hasiči z požární stanice Valašské Meziříčí a jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm.
„K úhynu došlo v potoku Kněhyně u Prostřední Bečvy ve směru na Pustevny. Uhynulo asi 100 ryb, a to hlavně pstruh potoční a další druhy ryb. Na místo úhynu se dostavil starosta obce, Policie České republiky, pracovníci odboru životního prostředí a Chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm. Na místě byly odebrány vzorky vody a na místě byly provedeny testy na obsah kyslíku, přítomnost dusíkatých látek, toxinů atd. Všechny hodnoty byly v pořádku,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Na místě byla vyslovena i domněnka, že by na úhyn pstruhů mohla mít zvýšená teplota vody, která byla naměřena v rozsahu 22 až 24 stupňů Celsia. Důležité budou ale podle Žemličky hlavně výsledky testů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje