Rožnovští senioři přihlásili do výtvarné výzvy 61 výtvorů

17.05.2022 15:11

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov pod Radhoštěm, Rada seniorů, Klub seniorů a Spolek Rožnovských žen připravili Tvůrčí výzvu pro seniory – soutěž, ve které mohli ukázat svůj um a šikovnost. „Tématem první části výzvy byly vlastnoručně vyrobené výtvory. Velkým překvapením byl obrovský zájem. Zapojilo 45 seniorů se svými 61 výtvory. Mezi nimi nechyběly obrázky, obrazy, fotografie, paličkované obrazy, drátěné výrobky, tašky, kraslice, háčkované výrobky a mnoho dalšího. Svá díla odevzdávali během dubna v Senior centru. V květnu proběhlo vyhodnocení této výzvy a výrobky posuzovala šestičlenná porota pod vedením Ludmily Vaškové,“ uvedla Petra Graclíková, rožnovská tisková mluvčí.
„Musím říct, že jsem byla opravdu velmi překvapena tak vysokou účastí a všemi těmi výrobky, které senioři vytvořili. Nebylo to vůbec lehké rozhodování, každý z těchto výrobků je unikátní a zasloužil si vyhrát. Děkuji všem, kteří se zapojili a těším se na účast v dalších dvou výzvách,“ řekla předsedkyně Rady seniorů Jitka Valentová.

Na 1. místě se umístila Dana Rosová s paličkovaným obrazem Madona s dítětem, druhé místo obsadil Ivan Bajer se fotografiemi a třetí místo získala Dagmar Pavlonová za ručně vyrobené drátěné šperky a ozdoby. „Být členkou hodnotící poroty pro mě byla čest, ale rozhodně to nebyl lehký úkol. Jsem velmi vděčná, že máme tak aktivní a tvůrčí seniory. Cenné mi také přijde sdílet svou tvorbu s ostatními,“ sdělila místostarostka Kristýna Kosová.

Během července a srpna mohou senioři přinášet nebo zasílat svá literární díla vytvořená na volné téma v rámci Literární výzvy do Senior centra. Zvláštní kategorií budou literární díla věnována Daně a Emilu Zátopkovým, od jejichž narození uplyne v letošním roce 100 let.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Rožnov pod Radhoštěm