Rožnovští hasiči převzali nové hasičské vozidlo

25.11.2020 08:19

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V rámci obnovy vozového parku bylo pořízeno nové hasičské vozidlo Ford Transit s výkonem motoru 125 kW pro Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm.  „Celková pořizovací cena nového hasičského vozidla byla 994 862 koruny a pořízení bylo financováno hned z několika zdrojů. V rámci dotačního programu MV-GŘ HZS ČR Dotace pro jednotky SDH obcí bylo získáno 450 tisíc Kč, Zlínský kraj přispěl částkou 300 tisíc a město Rožnov pod Radhoštěm dofinancovalo částku 244 862 koruny. Nový dopravní automobil, který pojme až devět osob včetně řidiče, nahradí zastaralé vozidlo Avia DVS 12 A30 z roku 1976, které sloužilo pro přepravu členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů Tylovice,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petrra Graclíková.

„Za nové vozidlo jsme nesmírně rádi, nahradí to původní, které si už svoje odsloužilo. Určitě oceníme, že vozidlo disponuje zvláštním výstražným zařízení, které umožňuje reprodukci mluveného slova. Dále má vozidlo například ruční vyprošťovací nástroj, tažné zařízení, dva požární světlomety s magnetickými kloubovými úchyty nebo LED světelné zařízení v provedení ‚alej‘, které vyzařuje světlo oranžové barvy,“ řekl ředitel Hasičského sboru města Rožnova p. R. Karel Janoušek.

„Využití dotací k získání nových vozidel je vždy dobrá cesta a jsem nesmírně rád, že nám i Zlínský kraj přispěl velkou finanční částkou na jeho pořízení. Ušetříme peníze, které poté můžeme investovat zase dál a zlepšovat tak technickou vybavenost ať už hasičských nebo třeba i policejních sborů. Tohle vozidlo bude využívat naše JPO V/1 -Tylovice, takže bude moci býti na místě zásahu vždy včas. V rámci výběrového řízení byl vybrán Ford Transit, který je silnější, má větší použitelnost fungování v terénu a převeze až devět osob. A právě třeba v rámci kondičních jízd se auto může využívat pro přepravu většího počtu lidí za účelem školení nebo cest do našich partnerských měst,“ dodal starosta města Radim Holiš.

Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm