Rožnovská radnice hledá asistenty dopravy z řad seniorů

16.08.2021 07:59

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Pět asistentů dopravy z řad seniorů hledá město Rožnov pod Radhoštěm. Usměrňovat by měli dopravu na přechodech u škol během školního roku.“ Cílem je zvýšit bezpečnost dětí, které pravidelně docházíej do škol v ranních dopravních špičkách. Nutná je fyzická i psychická odolnost zájemců tak, aby byli schopni vykonávat práci za každého počasí,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Patra Graclíková.

Od pondělí do pátku a od září do prosince. V tomto období budou asistenti dopravy v ranních hodinách usměrňovat dopravu na přechodech u vybraných městem zřizovaných škol. Dobrovolníci z řad seniorů, kteří by měli zájem se o tuto pozici ucházet, se mohou hlásit do 24. srpna na telefonu 571 661 156 nebo e-mailové adrese: mp@roznov.cz. Jedná se o práci v ranních hodinách od cca 7:30 do 8:30 hodin a asistenty dopravy čeká také finanční odměna.
„Jediný požadavek, který na zájemce máme, je fyzická i psychická odolnost. Na podzim už nebývá příliš vlídné počasí, a proto je nutné počítat i s tím, že práce nebude vždy příjemná a mnohdy i v sychravém počasí. Asistenti dopravy budou proškoleni a vybaveni např. reflexní vestou,“ doplnil ředitel městské policie Aleš Pilař.  Nástup na pozici asistent dopravy je plánovaná na začátek září společně se začátkem školního roku.

„Možnost stát se asistentem dopravy je jednou z aktivit, které pořádáme díky výhře v projektu Obec přátelská seniorům. Je ideální právě pro skupinu aktivně-aktivní senioři, kteří jsou ještě stále plní sil a chtěli by pomáhat svému okolí. Budeme rádi, když se najde dostatečný počet zájemců a pomohou nám tak zajistit bezpečný a plynulý přechod dětí na ranní vyučování,“ doplnil místostarosta Jan Kučera.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv SNZ