Rožnovem projdou tříkráloví koledníci

03.01.2019 16:32

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V pátek 4. a v sobotu 5. ledna proběhne v Rožnově pod Radhoštěm tradiční Tříkrálová sbírka. „Organizuje ji Charita Valašské Meziříčí a vybrané prostředky budou využity na přímou pomoc lidem v akutní nouzi, finanční podporu na zajištění provozu pro Centrum sociálně-materiální pomoci, na rekonstrukci vnitřních prostor objektu, ve kterém sídlí služby pro lidi bez domova v Zámecké ulici ve Valašském Meziříčí. Peníze poputují také na pořízení dekontaminačního přístroje v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

„Blíží se čas, kdy tříkráloví koledníci opět vyjdou do ulic a budou lidem přinášet radost a požehnání do nového roku 2019. S koledováním je spojena také sbírka pro potřebné. Věříme, že se v letošním roce podaří vybrat částka, která nám umožní realizovat naše služby. Rádi bychom pokračovali v přímé pomoci lidem v nouzi a také uhradili další rekonstrukce či vybavení v našich zařízeních pro potřebné,“ uvedla Tereza Olejníková, která má za Charitu Valašské Meziříčí Tříkrálovou sbírku na starosti.

„Děkujeme všem, kteří naše koledníky přijmou a přispějí finančním darem ve prospěch potřebných lidí,“ doplnila Olejníková s tím, že výše vybraných finančních prostředků bude známa koncem příštího týdne. V roce 2018 se v Tříkrálové sbírce v rámci mikroregionu Rožnovsko podařilo vybrat více než 1,401 milionu korun.

Koledování, které se uskuteční v pátek 4. ledna od 15,00 hodin a v sobotu 5.ledna od rána, se mohou aktivně zúčastnit děti i dospělí, stačí ochota pomoci potřebným a obětovat nějakou hodinu svého volného času. Zájemci se mohou hlásit přímo na Charitě v Rožnově p. R. Dospělým vedoucím bude vyhotovena plná moc ke koledování.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ