Rožnov zná vítěze 16. ročníku soutěže Kvetoucí město

23.09.2022 07:16

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Vítěze šestnáctého ročníku soutěže Kvetoucí město Rožnov pod Radhoštěm vyhlásila radnice. Porotě se v kategorii balkonů a oken v bytových domech nejvíce líbila květinová výzdoba Jany Flesarové, v kategorii balkony a okna v rodinných domech je autorem nejhezčí květinové výzdoby Josef Mikunda a v kategorii zahrádky před bytovými domy zvítězila Helena Panašová.

Soutěž vyhlásilo město Rožnov, T klub – kulturní agentura, Stavební bytové družstvo a Spolek rožnovských žen. „Všechny květinové výzdoby jsou opravdu krásné a jde vidět, že nejen oceněné dámy, ale i pánové mají péči o květiny zvládnutou na jedničku. Vybrat vítěze opravdu nebylo jednoduché,“ uvedl ředitel pořádajícího T klubu – kulturní agentury Jakub Sobotka.

V každé kategorii se vyhodnocovaly tři nejlepší květinové výzdoby a vítězové si tak odnesli i hodnotné ceny. „Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, a věřím, že každým dalším rokem bude účast ještě vyšší. Je radost sledovat všechny předzahrádky, balkony i okna, které zdobí rozkvetlé květiny a dělají tak naše město hezčí,“ dodal radní Ivan Lukáš, který předal ceny vítězům. Do soutěže věnovaly dárky firmy Robe lighting s.r.o., Persika, Valašské nemovitosti – www.valašskázahrada.cz, Rožnovské pivní lázně s. r. o a také Květinářství v ulici Nádražní. 
Hodnotící komise nakonec vybrala tři nejlepší květinové výzdoby ve všech třech kategoriích (v pořadí od 1. místa):

Kategorie balkony a okna v bytových domech – Jana Flesarová, Jana Dobrozemská, Marie Janečková.

Kategorie balkony a okna v rodinných domech – Josef Mikunda, Eva Vlčková, Eva Pechová.

Kategorie zahrádky před bytovými domy – Helena Panašová, Jarmila Matoušů, Marie Davidová, Milena Hromadová, Hana Pavlicová.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm