Rožnov u vybraných akcí zváží posunutí doby nočního klidu

22.01.2022 09:06

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnovská radnice oslovila všechny pořadatele kulturních, sportovních, společenských i dalších akcí v roce 2022 s tím, že mohou požádat o zkrácení doby nočního klidu, která je zákonem stanovená na čas mezi 22. hodinou a 6. hodinou ranní. „Pokud je jejich akce výjimečná, mají pořadatelé možnost do 2. února požádat radnici o stanovení kratší doby nočního klidu. Komu město vyhoví, rozhodnou na svém jednání 26. dubna zastupitelé,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Žádosti musí zaslat na odbor kanceláře starosty MěÚ Rožnov, nejprve je posoudí radní a poté i zastupitelé města na dubnovém zasedání.
„Dá se předpokládat, že zastupitelé vyhoví se stanovením kratší doby nočního klidu maximálně v rozsahu od 24.00 do 06.00 hodin. Noční klid se tak posune o dvě hodiny, ale opravdu pouze u výjimečných a pro město a region významných akcí, u kterých zájem o jejich konání převýší nad dodržením zákonem stanovené doby nočního klidu,“ sděělil Marek Havran, destinační manažer MěÚ Rožnov.
V loňském roce město Rožnov zkrátilo dobu nočního klidu u zhruba dvaceti akcí. „U drtivé většiny z nich byl začátek nočního klidu posunut z 22. na 24. hodinu. Podobný rozsah se dá předpokládat také tentokrát,“ doplnil Marek Havran.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: Archiv SNZ