Rožnov povolil zkrácení doby nočního klidu u vybraných akcí

23.05.2021 07:08

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - U vybraných kulturních akcí v roce 2021 bude zkrácena doba trvání nočního klidu. Rozhodli o tom zastupitelé města na základě obecně závazné vyhlášky, ve které je stanovena, kterých akcí a v jakém rozsahu, se zkrácení doby nočního klidu týká.
„Folklorní festivaly Rožnovské slavnosti a Jánošíkův dukát, putovní Valašský letňák v Rožnově, koncert D.Y.K., Tři sestry nebo Dunaj, Valašské folkrockování či festival Hlasy. To je pouhá část akcí, u kterých bude v letošním roce posunuta doba nočního klidu, pokud pandemická situace dovolí a akce se budou konat,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
„Standardně trvá noční klid od 22,00 do 06,00 hodin, ale města mají možnost u výjimečných a společenských významných akcí tuto dobu nočního klidu zkrátit. Na základě žádostí jsme vyhodnotili zkrácení nočního klidu u jednotlivých akcí, u některých bude doba nočního klidu posunuta na 23,00h nebo na 24,00h. Výjimkou jsou oslavy konce roku, kdy 31. prosince bude doba nočního klidu posunuta na 01,30 hodin,“ sdělila místostarostka města Kristýna Kosová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm