Rožnov pod Radhoštěm získal čtvrté místo v soutěži o Keramickou popelnici

26.09.2021 11:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Čtvrtou příčku v žebříčku oceňovaných obsadilo město Rožnov pod Radhoštěm v již patnáctém ročníku krajské soutěže O keramickou popelnici. Hlavním kritériem pro hodnocení bylo množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst.
 „I čtvrté místo je pro nás velkým úspěchem. Poděkování patří především všem obyvatelům Rožnova, kteří poctivě odpad třídí,“ uvedla Michaela Hanzl, která se zúčastnila slavnostního vyhlášení.
Rožnov pod Radhoštěm se na odpadové hospodářství aktivně zaměřuje, potvrzuje to také nedávná analýza odpadu z kontejnerů či lepení kódu na popelnice, tak aby bylo možné optimalizovat svoz odpadu.
„Jsem ráda, že občané Rožnova odpad aktivně třídí a využívají přistavených kontejnerů pro jednotlivé komodity. U nás ve městě lze aktuálně třídit papír, plast, sklo, kovy, textil, nápojové kartony, vysloužilé elektrospotřebiče a rozložitelný bioodpad. Město také každoročně rozdává občanům sady tašek na tříděný odpad zdarma,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová.
Na jednoho obyvatele Zlínského kraje připadlo za loňský rok 20,6 kg vytříděného papíru, takřka 15,1 kg plastů, 14,5 kg skla a 0,3 kg nápojových kartonů. Celkově se jedná o více než 50 kg v přepočtu na jednoho obyvatele kraje. Aktuálně se na území Zlínského kraje nachází více než 25 tisíc barevných kontejnerů a malých nádob, umístěných přímo u domů. Postupně se také snižuje docházková vzdálenost k barevným kontejnerům. Obyvatelé to k nim mají v průměru jen 90 metrů.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm