Rodinné a mateřské centrum Vsetín slaví dvacetiny

29.08.2021 10:44

VSETÍN - Pohádkou, tvořením, zábavným programem pro celou rodinu, Veselým kreslením s Adolfem Dudkem, ale i narozeninovým dortem, oslaví v pátek 3. září Rodinné a mateřské centrum Vsetín (Sluníčko), sídlící na Rybníkách v ulici Záviše Kalandry, 20. narozeniny. Bohatý program pro rodiče s dětmi a podporovatele centra se uskuteční od 8 do 18 hodin.

„Pro malé i velké návštěvníky je připravena prohlídka prostor, představení činností centra, zábavné tvoření a chybět nebude ani oblíbená pohádka. V rámci odpoledního bloku si budou moci děti od 15 do 18 hodin užít připravený program, který nabídne zábavné úkoly na stanovištích, malování na obličej, mega bublifuk, zpívání a tančení, ale také zábavné vystoupení Veselé kreslení s českým ilustrátorem dětských knížek Adolfem Dudkem. V 15.30 hodin pak společně se zástupci města, dárci, příznivci, podporovateli, rodiči a dětmi rozkrojíme sluníčkový narozeninový dort,“ zve na oslavu jubilea vedoucí centra Pavla Fojtíková.

 „Uvědomujeme si, jak muselo být pro rodiny s dětmi náročné období pandemie koronaviru, kdy byly ze dne na den přerušeny možnosti setkávání se a návštěvy oblíbených míst. I proto připravujeme pro maminky nové besedy a další zajímavé programy, abychom jim vynahradili dobu, kdy s dětmi nemohly nikam chodit. Budeme rádi, když rodiče s dětmi a naši příznivci a přátelé přijdou oslavit jubileum provozu Sluníčka, protože ta dvacetiletá cesta nebyla vždy jednoduchá, někdy byla i pořádně kostrbatá, ale stálý zájem o naše služby dokazuje, že je smysluplná,“ řekla Pavla Fojtíková. 

A že je o služby centra mezi rodiči skutečně zájem, svědčí i návštěvnost, která se za dvacet let vyšplhala na úctyhodných 80 tisíc návštěv. Centrum se zaměřuje i na vzdělávací kurzy a besedy pro dospělé, kterých uspořádalo za dobu činnosti téměř tisíc. Mezi ty nejoblíbenější patří aktivity se zaměřením na zdraví, výchovu, výživu, zaměstnanost nebo výuku cizích jazyků.

Mezi pravidelné podporovatele Rodinného a mateřského centra Vsetín patří, kromě Ministerstva práce a sociálních věcí a soukromých donátorů, také město Vsetín, které mu za dvacet let činnosti přispělo bezmála 10 miliony korun.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín