Řidička projela na červenou, ohrozila chodce a ujížděla policistům

18.03.2022 14:21

ZLÍN – Bezohlednou řidičku osobního automobilu pronásledovali ve čtvrtek 17. března večer v ulicích Bartošovy čtvrti ve Zlíně policisté obvodního oddělení. Řidička nezastavila na

červený světelný signál na semaforu. Svou riskantní jízdou ohrozila několik chodců a nakonec kvůli nepojízdnému vozidlu zastavila v protisměru.
„Řidičky si všimli policisté v 18.30 hodin na třídě Tomáše Bati, když nezareagovala na červený signál na semaforu a pokračovala v jízdě dál. Policisté se za řidičkou vydali a chtěli ji zastavit za pomoci výstražných znamení na vozidle. Žena za volantem ovšem na výzvy k zastavení nereagovala, vysokou rychlostí pokračovala v bezohledné jízdě ulicemi Bartošovy čtvrti a jejího okolí. V mírné zatáčce nezvládla řízení, vjela do protisměru a najela na obrubník a na chodník, kde se zrcátkem střetla s procházející seniorkou. Při jízdě ohrozila další dvě chodkyně, ty ovšem stačily před jedoucím vozidlem uskočit. Její jízda skončila po proražení pneumatik v ulici Broučkově,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška u sedmadvacetileté řidičky byla negativní, zkoušku na přítomnost drog odmítla a odmítla také lékařské vyšetření na zjištění požití drog před jízdou. Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz. Policisté zjistili, že jí ho zadrželi koncem února kolegové, protože měla pozitivní test na požití drog před jízdu a lékařské vyšetření tehdy také odmítla.

„Na vozidle vznikla při nehodě škoda ve výši padesáti tisíc korun. Trestně právní kvalifikace bude upřesněna po prověření veškerých okolností, které s jednáním řidičky souvisí. Událost šetří zlínští dopravní policisté. Za odmítnutí lékařského vyšetření hrozí řidičce až dvouletý zákaz řízení a pokuta do výše padesát tisíc korun,“uzavřela policejní mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje

 

¨