Řidiči popíjeli a pak bourali

17.05.2022 07:57

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Uherskohradišťští dopravní policisté v sobotu 14. května vyjížděli mimo jiné i ke dvěma nehodám, jejichž účastníky byli opilí řidiči.

„Krátce po jedné hodině odpoledne došlo ke střetu dvou vozidel u obce Vlčnov. Řidič vozidla značky VW Passat jel od Vlčnova směrem na Hluk. Muž si ale zřejmě rozmyslel směr jízdy, proto najel vpravo na polní cestu s úmyslem se otočit. Jenže ve chvíli, kdy vjížděl na silnici, přehlédl od Hluku jedoucí Octavii a narazil do ní. Při střetu došlo ke zranění řidiče Octavie a jeho spolujezdkyně. Přivolaní záchranáři je převezli do Uherskohradišťské nemocnice. Dechová zkouška vyšla pozitivní jen u řidiče vozidla VW Passat. Nadýchal 2,34 promile alkoholu. Škoda na vozidlech je předběžně vyčíslena na 440 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Krátce před půlnocí vyjížděli dopravní policisté za Staré Město. Muž za volantem dodávky Peugeot Boxer jel od Starého Města směrem na Kostelany nad Moravou a před ním jelo vozidlo BMW. „Ve chvíli, kdy řidič BMW snížil rychlost před blížící se křižovatkou, do něj zezadu dodávka narazila. Její řidič totiž nedodržel bezpečnou vzdálenost a navíc jak se později prokázalo, za jeho jednáním stál i alkohol. Nadýchal totiž téměř dvě promile. Přiznal, že před jízdou vypil několik piv. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. V tomto případě je škoda odhadnuta na 45 tisíc korun,“ řekla k druhé nehodě policistka.

Oba řidiči jsou podle vyjádření mluvčí podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na což zákon ukládá až tříletý pobyt za mřížemi.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ