Řidiči holdovali alkoholu, jeden z nich i boural

05.09.2022 13:46

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Během uplynulého víkendu někteří řidiči holdovali alkoholu a pak usedli za volant. Policisté se tak při silniční kontrole nestačili divit.
„Jednadvacetiletého řidiče vozidla Alfa Romeo zastavili v sobotu 3. září krátce po třetí hodině ráno v Uherském Hradišti v ulici v Teničkách. Řidič nadýchal 1,79 promile alkoholu. O pár hodin později se nevyhnul kontrole jednačtyřicetiletý řidič za volantem vozidla Škoda Superb, který projížděl Bílovicemi. Dechová zkouška u něj vykázala hodnotu 2,16 promile. To ale nebyl jeho jediný prohřešek. Vlivem alkoholu mu zřejmě ztěžkla noha a ručička na tachometru tak v obci vystoupala na 76 km/h. V neděli 4. září ráno policisté z Bojkovic zatavili u obce Pitín šestadvacetiletého řidiče, který přiznal, že vypil několik piv. Tomu odpovídala i naměřená hodnota 1,55 promile alkoholu. O půl hodiny později tam zastavili dalšího řidiče s 1,84 promile. Tyto řidiče čeká až roční vězení včetně zákazu řízení,“ informovala Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Víkendovou sérii opilých řidičů uzavřel v neděli večer jedenadvacetiletý řidič vozidla Ford Focus. Krátce před půl osmou večer projížděl ulicí Brněnská ve Starém Městě směrem na Zlechov. „Ovlivněn alkoholem nejprve přejel do protisměru, začal kličkovat zleva doprava mimo silnici až na chodník, kde narazil do sloupku s dopravním značením. Po nárazu sloupek spadl na zaparkovaný vůz, který tak poškodil. Vůz opilého řidiče se po nárazu ještě několikrát otočil a zůstal stát na silnici. Při této události naštěstí nebyl nikdo zraněn. Přivolaní policisté u muže provedli dechovou zkoušku s výsledkem 1,97 promile alkoholu,“ sdělila policistka. Podle dalších informací Mileny Šabatové řidič neměl za volantem osobního vozidla co dělat, neboť nedisponuje řidičským průkazem a navíc použil auto bez souhlasu provozovatele. Při nehodě vznikla škoda, která se vyšplhala na šedesát tisíc korun. Tomuto hříšníkovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje