Řidiče z havarovaného auta vyprostili hasiči

18.03.2021 07:08

HONĚTICE - Přes dvě hodiny zasahovali ve středu 17. března navečer hasiči u havárie osobního vozidla, se kterým řidič sjel u obce Honětice na Kroměřížsku do potoka.
„U nehody se postupně sjeli profesionální hasiči ze stanic Kroměříž a Morkovice-Slížany a dobrovolná jednotka ze Zdounek. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že řidič, který v autě cestoval sám, zůstal uvnitř zaklíněn. Proto ho ihned začali vyprošťovat z vozidla. K tomu použili páteřovou desku, na které zraněného transportovali až k posádce zdravotnické záchranné služby,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Zdravotníci si pole mluvčí řidiče převzali do své péče a po ošetření jej odvezli do nemocnice.
Do vody hasiči umístili sorpční hady, aby zachytily případné uniklé provozní kapaliny při manipulaci s vozidlem.
„K vyproštění auta z potoku si velitel zásahu přivolal na pomoc kolegy s vyprošťovacím automobilem ze stanice Otrokovice, kteří tak již tento týden podruhé vyjeli vytahovat auto z potoku,“ dodala krajská tisková mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje