Řidiče z havarovaného auta vyprostili hasiči

17.02.2021 10:19

PROSTŘEDNÍ BEČVA – Krátce po třinácté hodině v úterý 16. února došlo k vážné dopravní nehodě u Horní Bečvy na Vsetínsku. Zraněný řidič vozidla a jeho dva spolucestující skončili v nemocnici.
„K havárii vozidla vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, hasiči města Rožnov pod Radhoštěm a hasiči z Horní Bečvy. Řidič se svým autem sjel mimo cestu, kde narazil do vzrostlého stromu. Ihned po příjezdu na místo hasiči vyprostili s pomocí rozpěrného válce a páteřové desky řidiče, který ve vozidle zůstal zaklíněný. Při nehodě byli i jeho dva spolujezdci. Zraněné si do péče převzali záchranáři a všechny tři převezli do nemocnice. Další spolujezdec vyvázl bez zranění a zůstal na místě nehody,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči pak automobil zabezpečili proti vzniku požáru a odpojili autobaterii. K úniku provozních kapalin nedošlo. Silnice v místě havárie byla v jednom směru uzavřena a hasiči provoz řídili kyvadlově. Okolnosti nehody šetří dopravní policisté.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje