Řidiče motocyklu transportoval do nemocnice vrtulník

03.05.2020 07:21

VALAŠSKÉ MEZÍŘÍČÍ -  U dopravní nehodo oaobního automobilu s motocyklem zasahovali v sobotu po poledni hasiči. Záchranářům pomohli naložit zraněného motorkáře do vrtulníku.

„V 13:06 hodin vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí k hlášené dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu mezi obcemi Poličná a Branky. Podle prvotních informací bylo na místě nutné i vyproštění osob,“ uvedl Pavel řezníček z HZS Zlínského kraje, 

Hasiči dorazili k události do pěti minut. Velitel zásahu upřesnil, že se jedná o nehodu motocyklu Honda s osobním automobilem. Na místě už byla policejní  hlídka  a posádka zdravotnické záchranné služby, která měla zraněného motorkáře ve své péči. Vyproštění se nepotvrdilo. Nikdo další při nehodě zraněn nebyl.

„Hasiči pomohli s naložením zraněného do vozu zdravotnické záchranné služby a zajistili místo pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Po přeložení motocyklisty do vrtulníku a zadokumentování nehody policií na pokyn velitele  uklidili komunikace od střepů a úlomků, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz,“  dodal mluvčí hasičů.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje