Řidič sypače stačil hořící kabinu včas opustit

08.02.2021 18:27

UHERRSKOHRADIŠŤSKO -  Škodu v předběžné výši tří milionů korun způsobil dnes odpoledne požár sypače u motorestu Samota u silnice I. třídy E50 v okrese Uherské Hradiště. „Řidič stihl včas kabinu opustit. Ke zranění osob nedošlo,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
K likvidaci požáru vyjeli před čtvrtou hodinou odpolední profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Morkovic-Slížan i dobrovolní hasiči z Koryčan a Buchlovic.
„Při příjezdu na místo požáru byla kabina řidiče v plamenech. Na jejich uhašení nasadili hasiči jeden útočný proud vody C. Hasiči museli otevřít kabinu řidiče páčidlem, aby mohli zkontrolovat skrytá ohniska hoření. Zásahem uchránili hasiči hodnoty okolo dalších tří milionů korun,“ sdělil Roman Žemlička.
Případem se zabývá Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
Foto: Řidič sypače