Řidič ovlivněný drogami převážel bez povolení preparovaná zvířata

10.02.2021 08:14

VSETÍNSKO - V průběhu uplynulého týdne zastavila policejní hlídka v obci Lidečko na Vsetínsku nákladní vozidlo jedoucí ve směru od státní hranice se Slovenskem. „Při běžné silniční kontrole policisté u třicetiletého řidiče provedli i test na alkohol a jiné návykové látky. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.
Překvapení však čekalo policisty při kontrole nákladového prostoru zastavené dodávky. Uvnitř objevili několik preparovaných živočichů, mimo jiné i vlka obecného, medvěda hnědého či tetřeva hlušce. K jejich držení a přepravě je (vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat) nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou neměl.
„Vzhledem k podezření, že se třicetiletý muž dopustil trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, ujali se dalšího šetření kriminalisté vsetínského oddělení hospodářské kriminality,“ řekl mluvčí.
Po zjištění všech okolností, na základě výslechů a vyhodnocení dalších důkazů kriminalisté muže obvinili z výše uvedeného přečinu. „V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ dodal Petr Jaroš.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje