Řidič osobního vozu skončil v řece Bečvě, vyprostit ho museli hasiči

29.10.2021 14:43

HALENKOV - Řidič osobního vozidla skončil ve čtvrtek 28. října odpoledne svou jízdu v řece Bečvě v Halenkově na Vsetínsku. Na místo nehody byli povoláni hasiči ze stanice Vsetín a místní dobrovolná jednotka.
„Po nárazu vozidla do koryta řeky došlo k poškození auta a k následnému unikání provozních kapalin do vody. Proto hasiči natáhli na hladinu vody sorpčního hada, který unikající kapaliny zachytával. K vytažení vozu ven z řeky si velitel hasičů povolal kolegy ze stanice Otrokovice s vyprošťovacím automobilem. Následně na hladinu dali norné stěny a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Zásah komplikovalo velké množství náletových dřevin na břehu řeky. Hasiči tak část museli prořezat, aby bylo možné vozidlo ven z řeky vytáhnout. Jakmile vozidlo stálo opět na silnici, odpojili hasiči akumulátor a zajistili ho proti úniku dalších provozních kapalin.
Okolnosti havárie jsou nyní v šetření Policie ČR.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje