Řidič osobního auta srazil a těžce zranil chlapce na koloběžce

18.10.2021 16:17

PETRŮVKA - Těžce zraněného chlapce, kterého zranil řidič osobního automobilu v Petrůvce na Zlínsku, transportoval v neděli 17. října navečer vrtulník do nemocnice.
„Dopravní policisté od nedělního podvečera prověřují závažnou dopravní nehodu, k níž došlo v obci Petrůvka. Řidič osobního vozidla tady srazil nezletilého chlapce jedoucího na koloběžce, kterého. Sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda KAROQ, který projížděl obcí Petrůvka v neděli asi v 16.30 hodin ve směru od Slavičína do Luhačovic, zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a zejména nedbal na opatrnost vůči dítěti, které jelo před ním na koloběžce,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Dechová zkouška i zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla u řidiče Škody negativní. Chlapec, který neměl přilbu, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Veškeré okolnosti této dopravní nehody, míru zavinění a další skutečnosti, které se střetem souvisí, prověřují zlínští dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.
Policisté upozorňují, že pro jízdu na koloběžce platí stejná pravidla jako pro jízdu na kole. „Mimo jiné také povinnost řidiče nosit ochrannou přilbu až do dovršení osmnácti let věku. Důležité je také být vybaven reflexními prvky, tak, aby byla koloběžka i její řidič pro další účastníky silničního provozu dobře viditelní,“ zdůraznila Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje