Řidič osobáku srazil motocyklistu, který měl v křižovatce přednost

25.04.2020 17:08

KVASICE – Zraněného motorkáře dnes dopoledne přivezli záchranáři do Kroměřížské nemocnice. V Kvasicích na křižovatce mu nedal přednost pravděpodobně podnapilý řidič osobního automobilu.

„Pětapadesátiletý řidič osobního vozidla jel vedlejší ulicí A. Dohnala. V křižovatce hodlal odbočit vpravo na hlavní komunikaci. Nedal při tom ale přednost v jízdě sedmašedesátiletému řidiči malého motocyklu, který jel zleva po hlavní silnici a křižovatkou hodlal projet v přímém směru. Následoval střet, po němž motorkář vyjel mimo cestu, kde narazil do jedné z budov a upadl. Řidič auta po nehodě sice zastavil, ale poté do vozidla nasedl a přejel do vedlejší ulice, kde ho odstavil,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

O několik minut později se pěšky na místo vrátil. Dopravní policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol. Nadýchal 2,64 promile. „Tvrdil, že alkohol popíjel až po nehodě. Hlídka ho proto vyzvala, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve, což učinil.

Řidič motocyklu utrpěl při nehodě zranění, se kterým ho přivolaní záchranáři převezli do nemocnice v Kroměříži. Jeho dechová zkouška byla negativní,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: PČR Zlínského kraje