Řidič narazil do auta, vylomil značku, ujel a nadýchal 0,7 promile

02.03.2023 10:27

ZLÍN - V úterý 28. února krátce po třinácté hodině přijal operační důstojník oznámení o tom, že neznámý řidič ve vozidle značky Citroen narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Fabia, které nárazem posunul až za obrubník na travnatou plochu.
„Majitelka vozidla, která událost oznámila, nahlásila policistům i registrační značku vozidla, jehož řidič z místa střetu ujel. Policisté v místě bydliště řidiče našli zaparkované vozidlo Citroen se zjevným poškozením nárazníku. Muž se k tomu, že způsobil dopravní nehodu, přiznal. Nadýchal 0,7 promile alkoholu. Zda pil před nebo až po dopravní nehodě, bude jasné z výsledků lékařského vyšetření,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Policisté při prověřování dopravní nehody zjistili, že řidič při jízdě do místa bydliště nezvládl bez újmy nejen odjet z parkoviště, ale po asi dvou kilometrech nezvládl ani odbočit vpravo. Vjel totiž na travnatou plochu vedle komunikace, kde vylomil dopravní značku. Z této havárie také odjel, aniž by ji oznámil na linku tísňového volání policie.
„Škoda, kterou způsobil, je předběžně vyčíslena na pětačtyřicet tisíc korun. Veškeré další okolnosti této nehody prověřují dopravní policisté,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje