Řidič nákladního auta na Uherskohradišťsku nerespektoval výstražná znamení a střetl se s vlakem

01.04.2020 18:45

HRADČOVICE Lehkým zraněním řidiče nákladního vozu a celkovou škodou okolo 300 tisíc korun skončil dnes krátce před polednem na přejezdu v Hradčovicích na Uherskohradišťsku jeho střet s vlakem.

„Dvaašedesátiletý řidič za volantem nákladního automobilu zřejmě nerespektoval světelné a zvukové výstražné znamení přejezdového zabezpečovacího zařízení a vjel na koleje, kde došlo ke střetu s projíždějícím rychlíkem,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Po srážce bylo vozidlo odhozeno mimo komunikaci a narazilo do přejezdového zabezpečovacího zařízení a kovového zábradlí,
„Při nehodě se lehce zranil řidič náklaďáku. Přivolaní záchranáři ho ošetřili na místě. Strojvedoucí, průvodčí a devět cestujících vyvázlo bez úhony.  Požití alkoholu u řidiče i strojvůdce jsme vyloučili provedením dechových zkoušek,“ dodala mluvčí.

Na vlaku byla způsobena škoda 150 tisíc korun, na zařízení železnice 50 tisíc korun a na nákladním automobilu 100 tisíc korun. Nehodu vyšetřují uherskohradišťští dopravní policisté.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto z místa nehody: PČR Zlínského kraje