Řidič kamionu uvízl na přejezdu v době, kdy se sklápěly závory

05.04.2020 12:46

TLUMAČOV – Chybělo 30 metrů a vlak na železničním přejezdu v Tlumačově na Zlínsku se srazil s kamionem, jehož řidič nerespektoval červené výstražné světlo přejezdového zabezpečovacího zařízení a uvízl na kolejích.
„Až osmileté vězení teď hrozí osmačtyřicetiletému řidiči kamionu z Olomoucka, který v polovině března vjel v Tlumačově na železniční přejezd v okamžiku, kdy svítilo červené výstražné světlo. Poté zůstal s kamionem uvězněný mezi závorami, které se mezitím sklopily,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Řidič vystoupil z vozu a ve snaze zabránit srážce, chtěl závoru zvednout rukama. Na pomoc mu přišel řidič auta, které stálo před přejezdem, závoru rukama zvednul, muž s kamionem projel, přitom ji poškodil a odjel.
Vlak se podle policejní mluvčí blížil k přejezdu rychlostí okolo 140 km/h a cestovalo v něm 15 lidí a tři členové posádky. Strojvedoucí ve snaze zabránit střetu vlaku s kamionem použil rychlobrzdu. Jen díky jeho včasné reakci vlak skutečně zastavil ve vzdálenosti asi 30 metrů před železničním přejezdem a ke srážce nedošlo.
„Podle přesného popisu záhy po této kolizi dohledali řidiče kamionu policisté z Olomouckého kraje a muž se k dopravní nehodě přiznal. V případě prokázání viny hrozí nezodpovědnému řidiči trest odnětí svobody na tři až osm let,“ dodala Monika Kozumplíková.
Ani jeden z účastníků dopravní nehody nebyl pod vlivem alkoholu. Veškeré okolnosti, celkový průběh události a další skutečnosti důležité pro trestní řízení prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie ČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ