Řidič dodávky přežil srážku s kamionem

07.01.2023 07:30

BEZMĚROV - Obrovské štěstí měl řidič dodávky, který se v pátek 6. ledna před čtvrtou hodinou ranní střetl na dálnici u Bezměrova na Kroměřížsku s kamionem. „Ze zcela zdemolované kabiny vozu se zraněný řidič dostal ven sám. Přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby jej převezla do nemocnice k vyšetření,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Kroměřížští profesionální hasiči dodávku plně naloženou autodíly zabezpečili proti vzniku požáru a odpojili autobaterii. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. „Po střetu vozidel zůstalo na několika desítkách metrů dálnice velké množství střepů a úlomků z dodávky. Proto si velitel zásahu povolal kolegy ze stanice Zlín s malým nakladačem s kartáči k očištění vozovky. Potom hasiči pomohli s naložením vraku na odtahový vůz,“ dodala tisková mluvčí.

Po celou dobu zásahu složek IZS byl provoz na dálnici omezen.
Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje