Řidič bez dokladů se vydával za svého o sedm let mladšího bratra

23.02.2022 11:39

ZLÍN - Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení ve Zlíně zastavili v úterý 22. února krátce před půlnocí na tř. T. Bati v rámci běžné silniční kontroly řidiče nákladního vozidla Ford Tranzit.

„Řidič se při komunikaci s policisty choval zmateně, na požádání nepředložil doklady osvědčující jeho totožnost, řidičský průkaz ani doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla s tím, že veškeré legitimace zapomněl doma. Jediné, co měl u sebe, bylo osvědčení o registraci vozidla?“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž policistům sdělil, jak se jmenuje a kdy se narodil. Mužům zákona bylo ale jeho chování podezřelé, podoba neodpovídala fotografii na dokladech v evidencích. „Ve spolupráci s operačním důstojníkem nakonec odhalili, že ve skutečnosti se jedná o jednatřicetiletého muže z obce u Napajedel, který se záhy přiznal, že záměrně uvedl totožnost svého o sedm let mladšího bratra,“ řekla mluvčí.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní, zkouška na přítomnost drog pozitivní. Muž se přiznal, že je uživatelem omamných a psychotropních látek, lékařské vyšetření ale odmítl. Policisté našli ve vozidle několik prázdných injekčních stříkaček.
„Dalšími lustracemi jsme zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění a až do roku 2023 má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel. Je proto podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Navíc se pravděpodobně dopustil hned několika přestupků, za což mu ve správním řízení hrozí až padesátitisícová pokuta a další zákaz řízení,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer
Zdroj: policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ