Resort Valachy zahajuje letní sezónu, hotely mají v červenci plno, chystají se doprovodné akce

01.07.2021 13:33

VELKÉ KARLOVICE – Nové naučné stezky, ale i doprovodné akce pod širým nebem, tematické dny ve Wellness Horal, pikniky, táboráky, rodinnou výuku golfu nebo novou půjčovnu elektrokol - to vše připravil na letní sezónu Resort Valachy Velké Karlovice. Od července již nabízí pobyty a služby ve všech čtyřech hotelech, otevírá se i jeho Spa hotel Lanterna, jenž byl až dosud zavřený kvůli rekonstrukci.

Zájem o letní pobyty je výrazně vyšší než v minulých letech. „Na červenec už máme v našich wellness hotelech Lanterna a Horal plno. V minulosti přitom býval rozjezd prázdnin výrazně pomalejší. Dřív lidé vyráželi na začátku července k moři a u nás si dopřáli až ‚druhou‘ dovolenou. Teď se zdá, že mnohem víc lidí letos zůstává doma. Už se nám hodně plní i srpen, rodinné pokoje už takřka nejsou. Těm, co stále váhají, doporučuji s rezervací neotálet,“ řekl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Covidová doba ovlivnila nejen zájem o pobyty, ale i nabídku doprovodných služeb. „Předpokládali jsme, že budou víc žádané „bezpečné“ aktivity pod širým nebem, proto jsme jimi obohatililetní pobyty. Pro hosty jsme přichystali venkovní lekce jógy, zábavnou výuku golfu, nordic walking s průvodcem na zajímavá místa v okolí, půjčovnu elektrokol a holí pro nordic walking, pikniky, hudební večery na terase, táboráky s kytarou nebo grilování s cimbálem. Pro děti máme naučné stezky včetně novinky – Stezky portáše Maliny, venkovní hřiště, kempy věnované sportu a poznávání přírody a portášských tradic, animační programyči kurzy pečení pizzy. Největším lákadlem ale samozřejmě zůstává volný vstup do Wellness Horal s termálními bazény a saunovými rituály, jenž nabízí hostům vyžití i pro případ špatného počasí. A samozřejmě naše regionální gastronomie,“ dodal Tomáš Blabla.

Už v následujících dnech také čekají návštěvníky první letní akce. V pátek 2. července večer s cimbálem u Bistra Razula, v sobotu 3. července Letní saunová noc ve Wellness Horal, po celý víkend grilování na terase hotelu Horal, v úterý 6. července táborák s kytarou a lampionová procházka u Bistra Razula, ve středu hudební večer na terase Horalu. O víkendu také startují oblíbené kurzy pečení valašských frgálů, které se v létě konají v úterky a neděle. Díky rozvolňování covidových opatření se budou konat tradiční srpnové akce: triatlon Valachy man a divadelní festival Týden kultury na Valašsku.

„Od 1. července nabízí relaxační centrum Wellness Horal novinku v podobě Tématických dnů s různými výhodami. Seniorské pondělí, dámské úterý, středeční relax pro dva, pánský čtvrtek, páteční bazény pro děti: co všední den, to jiná akce. Ve všední dny se koná v bazénech od 10 hodin aquafitness,“ sdělila tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Novinky chystá i Spa hotel Lanterna, jenž nucenou pauzu v lockdownu využil k rekonstrukci. Ta je na léto utlumena a bude pokračovat na podzim přestavbou restaurace. „Tým posílil nový šéfkuchař Tomáš Kunovský, jenž má bohaté zkušenosti z aristokratických hotelů ve Skotsku. Protože se tam specializoval na cukrařinu, mohou se hosté těšit i na atraktivní novinky v této oblasti. Zvýšili jsme komfort pro hosty vybudováním klimatizace v části pokojů, zavedli odpolední snack Aperitivo moment azvýšili standard večeří,“ doplnil Tomáš Blabla.

Resort Valachy provozuje 340 lůžek ve čtyřech hotelech. Dva z nich – Lanterna a Horal s wellness centry - jsou vyhledávané náročnější klientelou. Zbylé dva – Galik a Pod Javorem – fungují pro skupinové rezervace a využívají je větší kolektivy, organizátoři táborů či sportovní týmy.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Resort Valachy

Pod foto: Terasa Wellness hotel Horal, stezka potzáše Maliny, pečení frgálů, Aquafitness na Horalu.