Relaxační zóna nabídne prostor začínajícím hudebníkům

11.04.2022 08:57

KROMĚŘÍŽ - Program relaxační zóny na Velkém náměstí v létě oživí soutěž amatérských skupin a hudebníků nazvaná R – faktor Kroměříže. Na Velkém náměstí se budou moci představit každou středu. Návštěvníci akce vždy skupinu či umělce ohodnotí. Vítězové se mohou těšit na zajímavé ceny. „Je to příležitost pro každého, kdo zatím hraje jen v garážích či jiných zkušebnách, aby se předvedl před publikem,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.
Město nikterak neomezuje žánry. „Nutné ale je předchozí přihlášení e-mailem na adrese marcela.nehodova@mestokm.cz, kde zájemci také získají podrobnější informace,“ doplnila Marcela Nehodová z radničního odboru Útvar tajemníka. Vítězného interpreta určí hlasování diváků na facebooku relaxační zóny. „Kromě věcné ceny v podobě částky 5000 korun se vítězná skupina či umělec může těšit také na vystoupení na některé z akcí města,“ řekla Nehodová.
„Relaxační zóna bude na Velkém náměstí otevřena od 29. června do konce letních prázdnin. Provozovatel bude stejný jako v minulých letech, radní schválili nabídku Piano Clubu Martina Heinze. Hlavním smyslem zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i turisty,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Kroměřížská radnice relaxační zónu na Velkém náměstí provozovala již čtyřikrát. Relaxační zóna je vítaným oživením letních měsíců ve městě. Kromě posezení a oddechu nabízí také kulturní a sportovní akce, dílničky pro děti i dospělé, na kterých se podílejí nejrůznější kluby, taneční skupiny a spolky.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž