Rekordních 46 tisíc návštěvníků koupaliště ve Valmezu

14.09.2022 09:23

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Letošní sezona patřila na letním koupališti ve Valašském Meziříčí k historicky nejúspěšnějším. Velký podíl na tom mělo nejen krásné počasí, ale zejména otevření moderního rekreačního bazénu.
Nová vodní plocha s atrakcemi pro všechny generace a vyhřívanou vodou nahradila po 16 letech díru po starém plaveckém bazénu a stala se obrovským tahákem. „Na koupaliště letos zavítalo rekordních 46 tisíc návštěvníků. Pro srovnání v roce 2020 to bylo bezmála 25 700 lidí a loni přes 16 200 osob. Rozšíření areálu o moderní nerezový bazén tak bylo rozhodně správným krokem,“ ř ekl starosta Robert Stržínek.
Radnice navíc plánuje další investice, které areál letního koupaliště ještě zatraktivní. „Čeká nás například rekonstrukce a rozšíření šaten a sprch, což zvýší okamžitou návštěvní kapacitu. Zamyslet se musíme také nad rozšířením bufetových služeb a do budoucna se nevyhneme ani rekonstrukci původního dětského a plaveckého bazénu. Oba se v příštích letech musí také přestavět na nerezové,“ nastínil další plány starosta Stržínek.
„Nový rekreační bazén s nerezovou vanou,  hloubkou 1,2 m a plochu 800 m2 se lidem poprvé otevřel v sobotu 11. června. Mimo jiné nabízí 16m skluzavku, 75m tobogán, lehátka a sedátka s perličkou, ale také tepelnou přípojku pro ohřev vody,“ připomněl Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto z koupaliště: MěÚ Valašské Meziříčí

Foto: Archiv SNZ