Recidivista si svobody nevážil a během dvou hodin se vloupal do dvou firem a rodinného domu

26.03.2021 09:29

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Ve vazební věznici skončil dvaatřicetiletý jedenáctkrát soudně trestaný muž z Kyjova, který se ve Zlíně v minulých dnech dopustil loupeže a dalších trestných činů.
„Komisař z oddělení obecné kriminality ve Zlíně ho obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádež. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až desetiletý trest odnětí svobody,“ informoval zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Obviněný muž se podle vyjádření mluvčí v pondělí 22. března po páté hodině ráno po rozbití okna dlažební kostkou vloupal nejprve do dílny a prodejny nových a zánovních vozidel ve Zlíně, kde kladivem poškodil zabezpečovací systém společnosti a odcizil 10 klíčů od luxusních vozidel. Škoda, kterou odcizením a poškozením způsobil, činí asi 150 tisíc korun.
Krátce nato vešel do prostor výrobní haly ve Zlíně, odkud ukradl mobilní telefon, peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí, čímž způsobil majiteli škodu přesahující pět tisíc korun.
„Hodinu poté, kolem sedmé hodiny ráno, probudil čtyřiasedmdesátiletou ženu hluk a volání o pomoc z přízemí rodinného domu, který obývá se svým o devět let starším druhem. Když přišla do místnosti, uviděla, jak se nad jejím přítelem sklání cizí muž a bije ho do hlavy kovovým rendlíkem. Jakmile násilník uviděl příchozí ženu, vytrhl jí z ruky mobilní telefon a křičel na ni, ať mu dá peníze. Seniorka neváhala a dala mu z peněženky tři tisíce korun. Násilník z domu odešel. Zraněný senior vyhledal lékařské ošetření,“ popsala jeho další incident Monika Kozumplíková.
Policisté z Otrokovic i ze Zlína po muži začali pátrat již zrána, poté, co se vloupal do prodejny vozidel. Zlínští policisté prvosledové hlídky pravděpodobného pachatele zadrželi dopoledne na zastávce MHD ve Zlíně – Malenovicích.
„Jelikož vykazoval silné známky užití drog, převezli ho nejprve k lékařskému vyšetření a poté do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, odkud ho vyzvedli následující den po vystřízlivění. U muže našli většinu odcizených věcí, které vrátili majitelům,“ řekla mluvčí s tím, že obviněný muž byl jedenáctkrát soudně trestaný, poprvé již v osmnácti letech. Z posledního výkonu trestu ho propustili pouhý měsíc před jeho nynějším zadržením. „Ke svým činům se nepřiznal s tím, že je uživatelem drog a nic si nepamatuje,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ